В рамках декади циклової комісії агрономічних дисциплін викладачем Погорєловою Галиною Миколаївною проведено практичне заняття з ботаніки на тему «Видове різноманіття первоцвітів на території парку Маслівського коледжу» для студентів ІІ курсу спеціальності «Агрономія».

Калюжниця болотна (Caltha palustris). Калюжниця болотна є одним з найпрекрасніших первоцвітів, що знаменують пробудження природи після зимового сну. У сонячний квітневий день яскраве забарвлення цієї рослини не може не радувати око.

2.Фіалка запашна (Viola odorata) росте по всій території України в лісах, серед чагарників. Багаторічна трав'яниста рос­лина родини фіалкових. Має пов­зуче кореневище і вкорінені гони, що зацвітають тільки на другий рік. Квітки па­зушні, двостатеві, неправильні, дуже запашні, на довгих ніжках, з п'ятипелюстковим віночком; пе­люстки фіолетові. Плід — ко­робочка. Цвіте з квітня до полови­ни травня.

3.Ряст (riast) як тільки зійде сніг – рослина з’являється на поверхні і зацвітає. Весняні квіти добре помітні серед бурої торішньої трави і листя. Форма квітів дуже химерна і вишукана. Нектар можуть дістати тільки комахи з довгим хоботком: джмелі, метелики. Зірвані квіти дуже швидко в’януть. На початку літа, давши насіння, рослина зникає до наступної весни.

4. А на цій поляні – всі первоцвіти парку розкрили свої пелюстки назустріч весняному сонечку, створюючи незабутній вінок з жовто-блакитних квітів.