Нещодавно, травневого сонячного дня, студенти третього курсу вирушили в туристичну, пізнавально – пошукову мандрівку по визначних місцях Миронівського та Канівського районів.

18 студентів на чолі з викладачами Шевченком А.Ф. (викладач фізичного виховання), Пилипенко Н.П. (викладач технічних дисциплін), Колісник О.І, (викладач економіки) відвідали пам’ятку національного значення, «козацьку» дерев’яну церкву Різдва Богородиці в селі Тулинці.

На перехресті доріг Тулинці – Грушів – Пії – Канів юні пошуковці мали змогу побачити пам’ятник парашутистам. З історією його створення та відкриття групу познайомила Ігнатенко Іванна. Цей символ безмежної шани, вічної пам’яті про героїзм та відвагу десантників у час визволення Києва, був споруджений на місці висадки парашутистів під час боїв на Букринському плацдармі в 1943 році.

Наступним історичним місцем, присвяченим подіям Другої Світової війни, став Національний музей - меморіальний комплекс «Букринський плацдарм» - музей у селі Балико-Щучинка Кагарлицького району Київської області.

На місці створення меморіалу археологи виявили залишки давньоруського міста Чучин в Київському князівстві. Про особливості оборонних споруд фортеці та знахідки історичного значення розповіла Прохорович Аліна. А з традиціями святкування Дня Перемоги в Балико – Щучинці і, зокрема біля пам'ятника Бояну — персонажу «Слова о полку Ігоревім», познайомила Пилипенко Н.П.

Далі шлях пошукової групи проходив через село Ходорів Миронівського району, згадки про яке датуються 15 століттям. Чередніченко Марина розповіла про походження назви населеного пункту та історичні знахідки, які дійшли до нас із давнини. Кравченко Юлія звернула увагу на пам’ятник загиблим воїнам та перепоховання рештків воїнів, які загинули під час Другої Світової війни.Складна і довга дорога привела студентів до регіонального ландшафтного парку «Трахтемирів». Нелегкий шлях був винагороджений неперевершеним, безмежним краєвидом Дніпра та заворожуючим виглядом його берегів

Із ліричної романтичної стежки природи на шлях війни студентів повернув Лозовий Вадим, що розповів та познайомив з експонатами Музею військової техніки під відкритим небом в Каневі.Заключними об’єктами пізнавально - пошукової групи стали залишки гідроакумуляційної станції та незвичайне озеро текногенного походження Бучак. Між викладачами Пилипенко Н.П та Колісник О.І. виникла гостра дискусія щодо доцільності поновлення будівництва акумуляційної станції та необхідності збереження екологічної рівноваги навколо унікальної водойми.

Саме береги озера Бучак стали місцем завершення туристичної мандрівки. Тут був розбитий табір, справжнє палаткове містечко. Після смачної вечері, приготованої студентами на відкритому вогнищі, Кукуй Каріна розповіла про особливості озера, його екологічне значення, роль в естетичному та культурному вихованні українця. Саме вона таємним голосуванням була визнана найбільш красномовним, креативним доповідачем і нагороджена почесною грамотою дирекції Маслівського аграрного коледжу Білоцерківського НАУ. Ця неперевершена, історично багата, фізично втомлююча, але барвиста поїздка не була б можливою без допомоги адміністрації закладу. Директором Пахович Н.М. був наданий автобус, що забезпечив мобільність туристичної групи та знайомство з територіально віддаленими об’єктами. А надзвичайна майстерність водія Дідковського О.С. дозволила побувати там, де «не ступала нога людини».