Реєстрація для участі в НМТ
http://my.testportal.gov.ua/registration/nmt/


Визначення біологічної урожайності кукурудзи

Осінь - це пора яскравих барв, тепла "бабиного літа", грибів і перших передвісників майбутніх холодів. Всі господарі-аграрії підганяють останні роботи в полі, а це збирання врожаю пізніх ярих культур: сої, соняшнику, кукурудзи.

Однією із тем при вивченні програми Виробничої технологічної практики у студентів ІV курсу спеціальності "Агрономія" є "Визначення біологічної врожайності кукурудзи".

Перед збирання цієї культури агроному потрібно спрогнозувати майбутній врожай. Для цього є встановлена методика, за якою студенти визначають кількість погонних метрів на 1 га для кукурудзи (спосіб сівби широкорядний пунктирний з шириною міжряддя 70 см), потім вираховуємо кількість рослин на 1 погонний метр і прораховуємо густоту стояння рослин на весь гектар. Відбираємо качани з 1 пог.метра, робимо три такі проби (їх може бути і більше). З відібраних качанів злущуємо зерно і зважуємо. Вагу зерна з 1 погонного рядка множимо на кількість погонних метрів гектара, таким чином взнаємо біологічну врожайність кукурудзи перед молотьбою.