Відокремлений структурний підрозділ
"Маслівський аграрний фаховий коледж ім. П.Х. Гаркавого
Білоцерківського національного аграрного університету"
Приблизно о 01:23:47 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталися два теплових вибухи, які повністю зруйнували реактор. Будівля енергоблоку частково обвалилася, при цьому, як вважається, загинула 1 людина — Валерій Ходемчук.
На даху почалася пожежа. Згодом залишки активної зони 4-го реактора розплавилися.Суміш з розплавленого металу, піску, бетону і частинок палива розтікалася під реакторними приміщеннями. В результаті аварії стався викид радіоактивних речовин, у тому числі ізотопів урану, плутонію, йоду-131 стронцію-90 (період напіврозпаду 29 років). Становище погіршувалося через те, що(період напіврозпаду 8 днів),цезію-134 (період напіврозпаду 2 роки), цезію-137 (період напіврозпаду 30 років), в зруйнованому реакторі тривали неконтрольовані ядерні і хімічні реакції з виділенням тепла (від горіння запасів графіту),з виверженням з розлому протягом багатьох днів продуктів горіння радіоактивних елементіві зараження ними великих територій.
Зупинити активне виверження радіоактивних речовин із зруйнованого реактора вдалося лише шляхом мобілізації ресурсів усього колишнього СРСР і ціною масового опромінення тисяч ліквідаторів.
Чорнобильська АЕС розташована в Україні поблизу міста Прип'ять, за 18 кілометрів від міста Чорнобиль, за 16 кілометрів від білоруського кордону і за 110 кілометрів від Києва. До аварії на станції використовувалися чотири реактори РВПК-1000 (реактор великої потужності канального типу) з електричною потужністю 1000 МВт (теплова потужність 3200 МВт) кожен. Ще два подібні реактори будувалися. ЧАЕС виробляла приблизно десяту частку електроенергії України.
24лютого 2022р.російські війська захопили Чорнобильську АЕС,персонал станції перебував у заручниках.Війська окупантів увійшли до Зони Чорнобильської АЕС з території Білорусі.
Росіяни утримували контроль над ЧАЕС протягом пʼяти тижнів.
За цей час вони її кілька разів знеструмлювали, розграбували деяке обладнання,поселилисяв надзвичайно небезпечному Рудому лісі і викрали коробочки з джерелами випромінення та частинами палива, перебування поруч із якими гарантує променеву хворобу і незворотні процеси в організмі.Чорнобильськими окупантами після їх відходу був заповнений весь білоруських радіологічний центр.
Матеріали підготовано викладачем циклової комісії соціальних дисциплін А.А.Панченко
Все буде Україна!