Завершилася декада циклової комісії агрономічних дисциплін

Вже традиційно, весною, в технікумі була проведена декада циклової комісії агрономічних дисциплін, яка проходила з 10.04 по 14.04.2017 року.

Відповідно поданого плану були заплановані заходи, які проводились в рамках декади, спрямовані на розвиток інтелектуального потенціалу студентів, ініціативи та умінь, поглиблення і розширення знань кругозору студентів, їх умінь та навичок, розвиток інтересу до майбутньої професії.

Адже агроном – це фахівець, технолог виробництва рослинницької продукції в широкому розумінні, практик, дослідник, універсальний працівник. Особливо важливою ця професія стає тепер, коли Україна нарощує сільськогосподарське виробництво.

П Л А Н
проведення декади циклової комісії агрономічних дисциплін
З 10.04 по 14.04.2017 року


п/п
Захід Дата проведення Відповідальний за проведення
1. «110 річнця з Дня народження академіка В.М.Ремесла», виховна година присвячена видатному вченому лютий Капленко С.М.
Пахович Н.М.
Виставка наукових праць, творчих нарисів, публікацій «Рідна земле, я навік з тобою» присвячена Всесвітньому дню Землі 10.04
понеділок
Капленко С.М.
Підопригора С.В.
Сільченко С.А.
2. «Оцінка стану озимих зернових культур після перезимівлі та план агротехнічних заходів щодо весняного догляду за ними», практичне заняття з виробничої технологічної практики 11.04
вівторок
Пахович І.Л.
Листуха М.М.
Лозінський Б.М.
«Діагностика живлення сільськогосподарських культур, агрохімічне обстеження та ранньовесняне підживлення мінеральними добривами посівів озимих зернових культур», практичне заняття з дисципліни «Агрохімія» 11.04
вівторок
Пахович І.Л.
Листуха М.М.
«Парк – краса і затишок нашого навчального закладу», озеленення і оновлення території парку технікуму, заняття з навчальної практики «Захист рослин» 11.04
вівторок
Лозінський Б.М.
Пахович І.Л.
Погорєлова Г.М.
3. Виїзне екскурсійне заняття в науково-дослідну установу - Миронівський інститут пшениці ім.В.М.Ремесла, навчальна практика «Селекція і насінництво» 12.04
середа
Пахович Н.М.
Гудзенко В.М.
Кочмарський В.С.
«Рослинні символи України», виховний захід 12.04
середа
Погорєлов Г.М.
Шлапацька В.Г.
«Агрофірма «Маяк» - стан та перспективи розвитку сучасного аграрного підприємста», виставковий стенд виїзного заняття з навчальної практики «Виробництво, переробка і зберігання продукції рослинництва» 12.04
середа
Шлапацька В.Г.
Орленко Л.М.
4. «Перспективи та особливості підготовки фахівців з агрономії в умовах глибоких реформ, які відбуваються в аграрній сфері суспільства», круглий стіл за участі викладачів Білоцерківського національного аграрного університету 13.04
четвер
Викладачі агрономічного факультету Білоцерківського НАУ
Захист курсових робіт з дисципліни «Технологія вирощування продукції рослинництва» 13.04
четвер
Вакулік С.Л.
«Цікаве і пізнавальне в агрономії», стіннівка з дисципліни «Захист рослин» 13.04
четвер
Лозінський Б.М.
Борисенко С.П.
5. «Органічне землеробство – основні тенденції та перспективи розвитку в Україні», виховна година 14.04
п’ятниця
Капленко С.М.
Вакулік С.Л.
Захист звітів-щоденників з виробничої переддипломної практики 14.04
п’ятниця
Капленко С.М.
6. Незалежне тестування студентів спеціальностей «Виробництво і переробка продукції рослинництва», «Організація і технологія ведення фермерського господарства» з дисциплін агрономічного циклу 07.04
п’ятниця
13.04
четвер
Викладачі циклової комісії агрономічних дисциплін

На дошці оголошень були оформленні завдання по дисциплінах агрономічного циклу, ці вікторини є також на сторінці циклової комісії агрономічних дисциплін навального закладу і кожен з бажаючих майбутніх агрономів може перевірити свої знання.

В рамках декади циклової комісії зазначена виховна година приурочена 110 річниці з Дня народження академіка Василя Миколайовича Ремесла, видатного вченого і селекціонера, яка відбулася в навчальному закладі 14 лютого 2017 року.

Студенти були ознайомлені з деякими фактами його життя, не тільки академіка, героя праці, а й випускника нашого навчального закладу, тодішнього, у далекому 1928 році, Маслівського інституту селекції і насінництва ім. К.М.Тімірязєва.

Про Василя Миколайовича Ремесла можна сказати – що віє є Хлібним творцем, Хлібним батьком, Хлібодаром. Людина – великий хлібороб. Людина - легенда. Людина, яка вписала своє ім’я золотими літерами в граніт науки.

Зі своїми спогадами про видатного вченого з студентами поділився гість і учень В.М.Ремесла, доктор с.-г. наук, професор кафедри «Загальної екології» Житомирського аграрного університету, головний науковий співробітник Миронівського інституту пшениці ім. В.М.Ремесла, Володимир Іванович Дубовий.

Виховну годину підготували студенти ІІІ-ІV курсів спеціальності «Виробництво і переробка продукції рослинництва». Ведучі - студенти ІV курсу групи ВР-13: Лада Дмитро, Пустовіт Олег, Божко Андрій, Прелипов Роман

Виступ доктора с.-г наук, професора кафедри «Загальної екології» Житомирського аграрного університету, головного наукового співробітника Миронівського інституту пшениці В.М.Ремесла, Володимир Івановича Дубового.

Викладачі циклової комісії агрономічних дисциплін з гостем і учнем В.М.Ремесла В.І.Дубовим.

В понеділок 10 квітня 2017 року в бібліотеці були організована виставка наукових праць, творчих нарисів, публікацій «Рідна земле, я навік з тобою» присвячена Всесвітньому дню Землі. Всіх бажаючих студентів з виставкою ознайомлювали бібліотекарі – Підопригора С.В. і Сільченко С.А.

Для ознайомлення з науково-виробничою базою проходження практики в Миронівському інституті пшениці ім.В.М.Ремесла було проведено виїзні заняття: 29 березня в науковій установі побували студенти IІІ курсу технологічного відділення спеціальності «Виробництво і переробка продукції рослинництва» та 30 березня студенти ІІІ-ІV курсів спеціальності «Організація і технологія ведення фермерського господарства».

Майбутніх спеціалістів-агрономів супроводжувала викладач дисципліни «Технології виробництва продукції рослинництва» Світлана Леонідівна Вакулік.

Практичне заняття проводив викладач нашого навчального закладу, заступник директора з наукової роботи, кандидат с.-г. наук, Володимир Гудзенко, який розповів студентам не тільки про основні напрями діяльності і маркетингову політику установи, а й коротко ознайомив з історією інституту, Студенти побували на селекційному полі, де проводилась сівба селекційних розсадників та розсадників розмноження сортів ярого ячменю. Майбутні спеціалісти побачили посівну техніку та ознайомились із особливостями її налаштування.

Завідувач лабораторії селекції ячменю Володимир Гудзенко розповідає студентам про проведення сівби ярого ячменю на дослідних ділянках

Селекційний матеріал ячменю ярого, підготовлений до сівби

Володимир Гудзенко пояснює студентам схему посіву селекційного матеріалу в розсадниках

Студенти ознайомлюються з посівним матеріалом ярого ячменю.

Далі екскурсія продовжилась на селекційних та насінницьких посівах лабораторії селекції озимої пшениці. Завідувач лабораторії Олександр Гуменюк ознайомив студентів з особливостями селекції пшениці озимої, показав схеми розміщення селекційних ділянок, розповів про методи, які застосовують миронівські селекціонери у процесі створення сортів. Студенти уважно слухали та із зацікавленістю

Відбір зразків грунту перед сівбою для визначення запасів вологи у посівному шарі

А студенти спеціальності «Організація і технологія ведення фермерського господарства», які також є майбутніми господарями землі, побували в насіннєвому господарстві Державне підприємство «Дослідне господарство «Еліта», яке очолює доктор сільськогосподарських наук Кочмарський Валентин Сергійович.

В.С.Кочмарський провів практичне заняття з навчальної практики «Селекція і насінництво» безпосередньо в полі. Під час заняття студенти ознайомились із станом посівів озимої пшениці після перезимівлі, посівом горохо-овесної сумішки, сучасною посівною технікою. Директор дослідного господарства змістовно і цікаво розповів студентам про сучасний стан насінництва в нашій державі та які є основні ризики господарювання в зоні Лісостепу, і на що, в першу чергу, потрібно звертати увагу при посіві зернових злакових культур. Мали змогу студенти відвідати сушильно-очисний комплекс та зерносховища господарства.

Директор ДП «ДГ «Еліта» В.С.Кочмарський, викладач С.М.Капленко та майбутні фермери біля погруддя академіка В.М.Ремесла

Ознайомлення з науково-виробничою базою проходження практики – Миронівським інститутом пшениці ім.В.М.Ремесла

Робота сучасної техніки в полі при сівбі ярих культур

Оцінка стану озимої пшениці весною 2017 року

В.С.Кочмарський розповідає студентам, на що потрібно звертати увагу при підготовці грунту до посіву ярих культур

В рамках проходження навчальних практики з дисциплін «Зберігання і переробка с.-г. продукції» і «Організація і планування діяльності аграрних підприємств» студенти випускних курсів спеціальності «Виробництво і переробка продукції рослинництва» та «Організація і технологія ведення фермерського господарства» здійснили екскурсійну поїздку до «Агрофірми «Маяк», що у селі Піщане Золотоніського району Черкаської області. Господарство очолює Герой України, Заслужений працівник сільського господарства, почесний Академік НААН України М.С.Васильченко.

Як добрий господар Микола Семенович ділився багатим досвідом та порадами, як потрібно у ринкових умовах реформувати українське село і зокрема земельні відносини без іноземних інвестицій чи державних дотацій, а за рахунок господарства, щоб реформування було якісним і економічно ефективним.

М.С.Васильченко подарував викладачам та студентам технікуму книгу про своє життя та діяльність та відеофільм про господарство.

Демонстрація відеофільму про «Агрофірму «Маяк»

Одним із заходів декади циклової комісії є практичне заняття з виробничої технологічної практики про проведення «Оцінки стану озимих зернових культур після перезимівлі та план агротехнічних заходів щодо весняного догляду за ними» на посівах колекційно-дослідного поля. Практичне заняття провели викладачі-агрономи: Пахович І.Л., Листуха М.М. та Лозінський Б.М.

Студенти групи ФГ-14 проводять оцінку стану посівів озимого ячменю після перезимівлі

Під час практичного заняття з виробничої технологічної практики завідуючий колекційно-дослідного поля Лозінський Б.М. розказав студентам-фермерам, як закладаються дослідні ділянки при посіві ярих культури.

На території нашого навчального закладу закладений парк, який є окрасою і місцем відпочинку для всієї бажаючих, тому щороку проводиться озеленення і оновлення території парку. Під час заняття з навчальної практики «Захист рослин» студенти-агрономи разом з викладачем Лозінським Богданом Миколайовичем висадили молоді деревця берези, липи, дубів.

В передостанні дні тижня циклової комісії агрономічних дисциплін було проведено незалежне тестування студентів випускних груп спеціальностей «Виробництво і переробка продукції рослинництва» та «Організація і технологія ведення фермерського господарства». По підсумках тестування, де студенти зуміли показати свої знання по агрономії на виході з навчального закладу, випускники-агрономи показали найвищий результат серед навчальних закладів агрономічного напряму підготовки – бал 4,5, а випускники-фермери трішки відстали, набравши бал 4,19 .

Завершився тиждень циклової комісії агрономічних дисциплін 14 квітня, але не всі заходи були проведені, тому циклова комісія агрономічних дисциплін продовжує працювати і висвітлювати всі етапи проведення запланованих занять на сайті навчального закладу.

В підсумок можна сказати, що проведення тижнів циклової комісії агрономічних дисциплін стимулює студентів до вивчення дисциплін, пожвавлює навчальний матеріал, підвищує інтерес до навчання, крім того, вирішується ряд виховних завдань, а студенти навчаються працювати разом, допомоги у вирішенні поставних перед ними конкретних виробничих завдань, діяти по ситуації під час роботи.